Club Time Trial (Draycott)

26-02-2019 - 5 miles

Name

Time

Cat.

Pos.

WAVA

Pace

Notes

Adam White

28:28

SM

1

76.42

5:42

CB

Timothy Baggs

32:24

M40

2

72.82

6:29

Ryan Haw

32:39

SM

3

65.28

6:32

Mike Widdowson

33:15

M40

4

66.83

6:39

Aaran Kirk

33:16

SM

5

65.4

6:39

PB

James Bielak

33:22

SM

6

63.88

6:40

Debut

Eleanor Lunt

33:44

SF

7

63.18

6:45

CB

Stephen West

33:48

SM

8

63.06

6:46

William Chang

35:33

M40

9

62.06

7:07

PB

Andrew Webster

35:39

SM

10

61.02

7:08

PB

Wade Fodden

35:45

M40

11

62.6

7:09

PB

Matthew Hooton

35:56

SM

12

59.31

7:11

Tim Doyle

36:21

M40

13

64.9

7:16

Jodie Smith

36:32

F35

15

59.96

7:18

David Riley

37:02

M60

16

72.84

7:24

Wayne Smith

37:03

SM

17

59.13

7:25

PB

Marc Kinch

38:07

M40

19

61.89

7:37

PB

Paul Bridgmount

38:27

M40

20

61.36

7:41

Debut

Gary Jordan

40:05

M50

21

59.8

8:01

PB

Paul Burchell

41:13

M50

23

62.32

8:15

David Hadley

42:08

M40

24

53.12

8:26

Yuk Wah Tsang

42:22

M40

25

53.21

8:28

PB

Peter Edmonds

42:23

M50

26

59.51

8:29

Laura Froggatt

42:48

F35

28

52.67

8:34

PB

Helen Berry

42:49

F35

29

52.65

8:34

Debut

Stephane Catelain

43:25

M50

31

57.07

8:41

Errol Flynn

44:28

M40

32

50.7

8:54

Ian Wallis

44:31

M50

33

56.16

8:54

CB

Rachel Fearn

44:38

SF

34

47.75

8:56

Victoria Cooper

44:44

F35

35

48.97

8:57

PB

Bethanie Dennis

44:48

SF

36

47.57

8:58

Jennifer Allen

45:40

F35

37

49.73

9:08

PB

Paul Stevenson

46:16

M60

38

56.58

9:15

Adam Drummond

46:47

SM

40

45.56

9:21

Debut

Hannah Scott

46:49

JF

41

45.52

9:22

Debut

Jill Wilkes

47:09

F35

42

47.81

9:26

Guy Wilkes

47:09

M40

43

48.16

9:26

Nikki Bennett

47:21

F45

44

48.68

9:28

Debut

Lynn Andrews

47:27

F45

45

51.79

9:29

Scott Conroy

47:48

M40

46

46.48

9:34

Melanie Kirk

47:50

F35

47

46.79

9:34

Elaine Betts

53:24

F55

49

46.4

10:41

Debut

Joann Lewis

53:24

F45

50

45.63

10:41


These results were brought to you by thecheesemaker

Categories listed are LERC categories, not those provided by the race organisers.
LERC uses JM, SM, M40, M50, M60, JF, SF, F35, F45 & F55

Course fastest

Men
28:18 - Aston Perrin
28:28 - Adam White
29:16 - Nicholas Dennis
29:44 - Paul Allcock
29:59 - Daniel Hawley
30:47 - Mario Rocchelli
30:55 - Ian Chant
30:59 - Richard Howe
31:01 - Ryan Haw
31:04 - Timothy Baggs

Women
33:44 - Eleanor Lunt
34:02 - Sarah Semmens
34:35 - Stacey Sangster
34:41 - Stefanie Warwick
35:17 - Jodie Smith
37:59 - Cathy Brown
38:04 - Dawn Blatherwick
38:10 - Vreni Verhoeven
38:49 - Sarah Priestley
38:49 - Louise Robinson

Other Runnings

25-11-2014     27-01-2015     24-02-2015     31-03-2015     29-09-2015
27-10-2015     24-11-2015     26-01-2016     23-02-2016     28-03-2016
26-09-2017     24-10-2017     30-01-2018     25-09-2018     

Achievements from this race

No achievements listed - If one is missing contact results@longeatonrunningclub.com