Club Time Trial (Draycott)

26-09-2017 - 5 miles

Name

Time

Cat.

Pos.

WAVA

Pace

Notes

Aston Perrin

28:42

SM

1

74.26

5:44

Mario Rocchelli

31:34

SM

2

69.4

6:19

Ian Chant

31:58

M40

3

72.12

6:24

Mark Lay

32:32

M40

4

69.81

6:30

Edmond Murden

32:38

M50

5

74.68

6:32

Mike Widdowson

33:00

M40

6

66.85

6:36

Adam Robinson

33:41

SM

7

63.28

6:44

Oliver Cook

34:10

M50

8

69.59

6:50

Eleanor Lunt

34:36

SF

9

61.6

6:55

Matt Weightman

34:49

SM

10

61.22

6:58

David Riley

35:16

M60

11

74.97

7:03

Richard Cliff

35:24

M50

12

71.26

7:05

George Bevan

35:59

SM

13

59.23

7:12

Matthew Hooton

36:38

SM

14

58.18

7:20

Ashley Chapman

37:07

M50

15

66.2

7:25

Marc Kinch

39:10

M40

16

59.77

7:50

Nikki Hocking

40:33

F35

17

52.91

8:07

David Nigel Lindley

41:09

M60

18

63.62

8:14

John Hay

41:13

M50

19

59.12

8:15

Cathy Brown

41:39

SF

21

51.17

8:20

Mark Jepson

41:53

SM

22

50.89

8:23

Lindsay Smith

41:54

F35

23

51.92

8:23

Colin Bostock

41:58

M60

24

62.38

8:24

Andrew Webster

42:39

SM

26

50.65

8:32

Rob Jackson

43:10

M50

27

57.92

8:38

Dawn Blatherwick

43:24

F35

28

51.2

8:41

Natalie King

44:00

SF

29

48.44

8:48

Yuk Wah Tsang

44:15

M40

30

50.58

8:51

Louise McQuade

45:10

F45

31

53.07

9:02

Sarah French

45:48

SF

33

46.53

9:10

Bethanie Dennis

46:07

JF

34

46.55

9:13

Robert Tredwell

47:10

M50

35

51.24

9:26

Paul Stevenson

47:46

M60

36

54.27

9:33

Victoria Cooper

48:08

F35

37

45.2

9:38

Joann Lewis

48:09

F45

38

50.19

9:38

Lynn Andrews

48:24

F45

39

50.35

9:41

Joanne Moore

49:44

F45

40

48.2

9:57

Jimmy Willan

51:40

M60

42

54.54

10:20

Andrew Paton

51:41

M50

43

46.38

10:20

Sarah Paton

52:45

F45

44

45.07

10:33

Tracey Dennis

52:49

F45

45

45.38

10:34

Alan Maplethorpe

56:46

M50

47

44.43

11:21

tail runner

Jane Coulson

58:06

F45

48

41.26

11:37

Rob Fox

58:07

M50

49

43.4

11:37

tailrunner


These results were brought to you by woolly

Categories listed are LERC categories, not those provided by the race organisers.
LERC uses JM, SM, M40, M50, M60, JF, SF, F35, F45 & F55

Course fastest

Men
28:42 - Aston Perrin
29:16 - Nicholas Dennis
29:44 - Paul Allcock
30:55 - Ian Chant
30:59 - Richard Howe
31:04 - Timothy Baggs
31:31 - Patrick Fitzgerald
31:34 - Mario Rocchelli
31:38 - Mike Widdowson
31:39 - Edmond Murden

Women
34:36 - Eleanor Lunt
35:10 - Sarah Semmens
35:32 - Jodie Smith
37:59 - Cathy Brown
38:04 - Dawn Blatherwick
38:10 - Vreni Verhoeven
38:49 - Sarah Priestley
38:49 - Louise Robinson
39:32 - Emma Stevenson
39:48 - Lindsay Smith

Other Runnings

25-11-2014     27-01-2015     24-02-2015     31-03-2015     29-09-2015
27-10-2015     24-11-2015     26-01-2016     23-02-2016     28-03-2016

Achievements from this race

No achievements listed - If one is missing contact results@longeatonrunningclub.com